Kdo chce kam, pomozme mu tam

CHKO SLAVKOVSKÝ LES

Slavkovský les je skvělé místo na procházku. Kromě nádherné lesní krajiny s rašeliništi jsou zde mokřadní louky a v celé oblasti roste mnoho chráněných rostlin. Pro cyklisty je zde velké množství cyklistických stezek. Nejvyšší vrcholy jsou Lesný a Lysina. Chráněná krajinná oblast Slavkovský les se nachází 35 km od obce Nebanice.KOMORNÍ HŮRKA

Komorní hůrka je naše nejmladší činná sopka, ale v dnešní době je to už jen zalesněný pahorek. V její blízkosti je stezka s informačními tabulemi a infocentrum. Komorní Hůrka leží pouhých 17 km od obce Nebanice.


NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS

Přírodní rezervace SOOS je rozsáhlé rašeliniště, kde vyvěrá mnoho minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v bahenních sopkách, které mají přes 200 vývěrů. Když se vydáte po naučné stezce, dostanete se na dno vyschlého jezera. V rezervaci je dále mnoho zajímavých muzeí a pavilonů. Toto místo určitě stojí za návštěvu a nachází se přibližně 9 km od obce Nebanice.


KLADSKÉ RAŠELINY

Kladské rašeliny se nacházejí uprostřed Slavkovského lesa. I tato oblast je protkána naučnou stezkou, která začíná u zámečku v Kladské, vede přes můstky či chodníky a končí u Dlouhé stoky.Vyskytují se zde masožravá rostlina rosnatka okrouhlolistá a vzácná vrchovištní rašeliniště. Kladské rašeliny se jsou ve vzdálenosti 35 km od obce Nebanice.


ROTAVSKÉ VARHANY

Rotavské varhany jsou ukázkou sloupcovitého rozpadu čediče. Jsou krásně zasazené do přírody a obrostlé zelení. Na vrcholku je krásný výhled na Rotavu. Oblast je často navštěvovaná a leží 43 km od obce Nebanice.


MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Mariánské Lázně jsou přenádherné lázeňské město s plno romantickými parčíky. Město stojí za návštěvu už jen kvůli nádherné architektonice budov či prohlídce kolonády a ochutnávce minerálních pramenů se završením u zpívající fontány. Za zmínku též stojí park Boheminium, kde se můžete podívat na miniatury památek, jako například hrad Český Krumlov. Pro ty dobrodružnější se tu zábava také najde. V mariánských lázních je velké lanové centrum, které je jak pro dospělé, tak pro děti. Mariánské Lázně leží necelých 30 km od obce Nebanice.


FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Františkovy lázně jsou jedním z vrcholů lázeňského trojúhelníku. Zdejší minerální prameny jsou tzv. kyselky. Město nabízí mnoho rehabilitačních míst k odpočinku a relaxaci. Nejznámější pavilony jsou Františkův a Luisin pramen. V obou těchto pavilonech vyvěrá pramen. Po turistické stránce jsou Františkovy lázně krásné svými budovami uprostřed krásných parků a lesoparků.Město se nachází pouhých 15 km od obce Nebanice.


KARLOVY VARY

Třetí vrchol již zmíněného lázeňského trojúhelníku tvoří Karlovy Vary. Můžete sem vyrazit na víkendový relaxační pobyt či se jen na den porozhlídnout po kolonádě. Podívat se také můžete na rozhlednu Diana, na kterou můžete vyjet lanovkou. Samozřejmě si tu taky můžete udělat pěkný výlet na kole, či pěšky, nebo na brusle na některé z velkých hřišť přesně na tyto aktivity určené. Pokud ale toužíte po něčem naučnějším, vydejte se na prohlídku muzea Becherovky, najde se tu opravdu vše. Karlovy Vary leží 36 km od obce Nebanice.


LÁZNĚ KYNŽVART

Lázně Kynžvart byly a jsou známé hlavně díky léčivým pramenům, které léčily především děti s nemocemi dýchacího ústrojí a kožními nemocemi. Zámek Kynžvart byl umístěn nádherném rozlehlém anglickém parku. V zámku najdeme sbírky minerálů, mincí a kuriozit. Dále je zde mnoho zachovalých historických památek a město má celkově příjemné lázeňské prostředí. Město se nachází 23 km od obce Nebanice.


MĚSTO CHEB

V Chebu se najde pro každého něco. Město je překrásné svým náměstím s budovami s nádhernou architektonikou. Pro sportovní tipy je tu mnoho cyklostezek a také skvělé lanové centrum, což je skvělé místo pro celou rodinu. Kdo ale není pro tento druh zábavy, toho může zaujmout muzeum nebo jiné výstavy. Cheb se nachází jen 12 km od obce Nebanice.


HRAD SEEBERG – OSTROH

Hrad Seeberg leží nedaleko Františkových lázní. Je to románský hrádek, který byl později přestavěn i v jiných stylech. V hradě najdete výstavu nábytku měšťanstva a pozvat tak jejich životní styl a úroveň.Hrad Ostroh leží 21 km od obce Nebanice.


HRAD LOKET

Hrad Loket můžete navštívit při tzv. Rudolfských slavností, ale i jindy během roku se zde konají kulturní a společenské akce, které stojí za návštěvu. Při samotné prohlídce můžete vidět fresky či vězeňské kobky a strašidla. Můžete se krom vnitřku podívat i na věž. To vše a ještě víc se nachází 28 km od obce Nebanice.


ZÁMEK SOKOLOV

Zámek Sokolov se nachází přímo uprostřed města. Na nádvoří zámku je krásná kašna a v okolí zámku je nádherný park. V zámku je umístěno krajské muzeum, městská knihovna a výstavní prostory. Zámeček se nachází 23 km od obce Nebanice.


LUBY

Malebné městečko Luby je především známé firmou vyrábějící strunné nástroje opravdu pro profesionální hráče. V Lubech je ale také krásná rozhledna, ze které je vidět jak na rozlehlé golfové hřiště, tak i na široké okolí. Luby se nacházejí ve vzdálenosti 19 km od obce Nebanice.


CHOV KONÍ NEBANICE

V Nebanicích se nachází farma, která má dlouholetou tradici chovu koní. Ale ne jen tak nějakých, hlavně tzv. starokladrubských koní, což je nejstarší české plemeno koní. Okolí je jako stvořené pro provozování sportů jako kanoistika, jízda na koních, cyklistika apod. Tomu všemu dodává nádhernou atmosféru pastvina, na níž se pasou a prohánějí koně.